BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
HUFEURRON
(20) 38 48 000
(20) 38 48 000

GYAKORI KÉRDÉSEK

- Milyen üvegeket használhatunk a befőzőautomatába?

Hagyományos csavaros tetővel ellátott, jól záródó befőttesüvegeket használhatunk. Semmilyen speciális befőző üvegre nincs szükség.

- Hogyan ellenőrizhetem, hogy jól záródnak-e az üvegeim?

A csavaros kupak ráhúzása után oldalra, fejre fordítva azonnal ellenőrizhetjük, hogy szivárog-e. Ha dunsztolást követően, ha kihűlt az üvegeken azt tapasztaljuk, hogy a vákuum képződés elmaradt, akkor a kupakunk nem zárt jól. Ezeket az élelmiszereket, legkésőbb 2-3 napon belül fogyasszuk el, addig is hűtőben tároljuk.

- Ha egymás tetejére helyezzük az üvegeket, az alsó sorokat ellepi-e a víz, előfordulhat-e, hogy belefolyik azokba?

Ellepi a víz, mert így a fenti sor 3/4 részéig kell feltölteni vízzel az automatát, de a jól záródó üvegeknél, ami amúgy is nélkülözhetetlen a befőzéshez nem folyhat bele.

- Az üvegeket meddig szabad rakni és tölteni vízzel?

A gyümölcsök és legtöbb fajta zöldség esetében az üveg pereméig úgy, hogy a víz még ellepje a tartalmát és kb. egy ujjnyi légrés maradjon. A zöldbabot, borsót, gombát, spárgát és a karfiolt csak az üveg ¾ részéig szabad megtölteni. Ezek a zöldségek gázosodnak ezért kiszoríthatják az üvegekből a vizet és könnyen megromolhatnak.

- Mennyi ideig tart a felmelegítési idő, külön be kell állítani?

A felmelegítési idő kb. 15-40 perc lehet attól függően, hogy mennyi üveg van benne és mennyire hideg az automatába töltött víz. Nem kell külön beállítani, csak kizárólag a befőzési programban található gyümölcshöz vagy zöldséghez tartozó hőfokot és időt. Ahogy elérte az automata a megfelelő hőmérsékletet onnan számolja vissza a befőzési időt.

- Miután lejárt a program kiszedhetem-e az üvegeket, vagy várni kell, hogy kihűljön az automatában?

A befőzési program lejárta után, az üvegeket azonnal kiszedhetjük az üvegkiszedő fogó segítségével,(nem tartozék) de az automatában is kihűlhet. Az érettebb gyümölcsök és savanyúságok esetében ajánlott a kiszedésük. Az eltarthatóságot ez nem befolyásolja.

- Szükséges-e a szárazdunszt?

Nem, a befőzési program végeztével, ha kiszedtük az üvegeinket máris tehetjük a kamrapolcra.

- Kell-e várni, ha egymást követően több programot szeretnék indítani?

Nincs akadálya egymás után több programot is indíthatunk, de a vizet ki kell önteni és minden esetben hideg vízzel feltölteni az automatát.

- Miért szükséges, hogy az üvegek tartalmával közel azonos hőmérsékletű vizet töltsünk az automatába?

Ha meleg vízzel indítanánk a dunsztolást, akkor túl hamar érnénk el a kívánt hőmérsékletet, azonban az üvegek belsejében még nem lenne meg a kívánt hőfok. Lerövidítené a befőzési időt és könnyen romláshoz vezetne. A másik fontos tényező, hogy az üvegeinket védjük, nehogy hajszálrepedés keletkezzen rajtuk, vagy szétpattanjanak a hirtelen magasabb hőmérséklettől.

- Ha kisgyermekek számára a gyümölcsöket pürésítve szeretnénk elrakni, ugyan azon a hőfokon kell dunsztolni, mint a vízzel feltöltött üvegeket?

Igen, a lényeg mindig az adott gyümölcshöz tartozó hőfok és idő beállítása.

- A befőzőautomatával történő befőzéskor használhatjuk a már megszokott és kedvelt „nagymama” receptjeit?

Igen, a már megszokott receptjeinktől nem kell megválnunk, és minden olyan recept elkészíthető, amely nyersen hidegen készül, csak a tartósítószert kell elhagynunk.

- Lekvár főzhető-e az automatában?

Nem, kizárólag csak Lekvárfőző és melegentartó betéttel (megvásárolható) főzhetünk benne, mert olyan intenzív a fűtőbetét, hogy odaégne. Az automata a lekvárok és dzsemek tartósítására viszont alkalmas!

- Költségesebb így a befőzés, mint a hagyományos módszerrel?

Az automata energiatakarékos, mert a beállított hőfok elérése után ki-be kapcsol és hőn tart.

Gazdaságos, egyszerre 18db, 720 ml-es üveget dunsztolunk.

Befőzés